The Pepik Hipik Show Nr. 007

Radio Kaos CaribouV pondělí 24. dubna se můžete těšit na další dvě hodiny muziky napříč hudebními žánry a budeme stejně jako minule skákat v čase tam zase zpátky. Po svižnějším dvaceti minutovém úvodu trochu zvolníme tempo a užijeme si spolu Toma Waitse v písni „I Hope That I Don’t Fall in Love with You“ z jeho prvního alba Closing Time (Asylum, 1973).

Následující chvíle pak budou věnovány ukázkám psychedelické hudby a hudbě hippies. Pro mnohé to možná budou vody neznámé, uslyšíte akustické party jako jsou David Peel & The Lower East Side a LOVE, ale i hard rockové blázny MC5 z Detroitu a studiovou partičku vydavatelství Elektra Records s názvem Rhinoceros. Nebudou chybět The Doors, kultovní kapela The United States Of America a vynikající Crosby, Stills, Nash & Young.

Pak vyrazíme do světa nočních můr Petera Gabriela a pustíme si jednu věc ze slavného alba „The Lamb Lies Down on Broadway“ (1974). Pustíme si kapelu Big Audio Dynamite, kterou založil kytarista a zpěvák Mick Jones (The Clash). Projet RAIN TREE CROW asi mnohým z vás nic neříká, kdo ale sledoval hudební kariéru new wave kapely Japan, ví své a jistě potvrdí, že se jedná o vynikající dospělou muziku, která nemusí být jen pro fajnšmekry.

Zde si dovolím nabídnou textovou ochutnávku alba THE LAMB LIES DOWN ON BROADWAY

( 1.dějství )

Nestrkejte mi prsty do oka. Když píšu, rád semtam pohlédnu na vypreparované motýly, kteří jsou tu všude po stěnách. Lidé ve vzpomínkách jsou také jakoby přišpendleni k určitým vzpomínkám, na které si však už příliš jasně nevzpomínám. Jednoho tedy beru, abychom mohli sledovat kterak prožije zvláštní příhody, jiný život. Ten, o kterém mluvím, je celý z biologického materiálu podléhajícímu rozkladu a je označen jako „Rael“. Rael mě nesnáší,já ho mám rád-ano, i pštrosi mají city, ale náš vztah je něco, s čím se oba teprve učíme žít. Rael má rád dobrou zábavu, já dobré verše- ale se mnou se tu vlastně už nesetkáte- Rael nesnáší, když jsem někde nablízku. Takže aby obstála jeho story, aby nevznikaly dohady a spory, vaším průvodcem stát se svolím (to je tu jen tak kvůli rýmu, hlupáčci).

Chvějící se jehla se barví do ruda. New York vylézá z postele. Rozespalí návštěvníci jsou požádáni, aby opustili teplo celonočního představení, kde se prospali na filmech, o kterých jiní jen sní. Neplacený kompars ruší ještě spící Broadway. JDĚTE svítí nalevo a STŮJTE napravo- tady na Broadwaji nejsou směry příliš jasně rozeznatelné. Automobiloví duchové drží krok s řidiči v tomhle časně ranním závodě.


Ale už toho nechme- náš hrdina právě vychází po schodech z metra na denní světlo. Pod koženou bundou svírá sprejerskou pistoli, kterou právě zanechal na stěně, vedoucí do podzemí  vzkaz-velkými písmeny napsáno R-A-E-L. Pro vás by to asi příliš neznamenalo, ale pro něj je to součást procesu „jak si udělat jméno“. Je to těžké, a pokud nejste dokonce ani čistokrevný Portoričan, je to ještě mnohem těžší.

Lhostejně pokukuje po mokré ulici a napadá ho, že by se mohl poohlédnout po někom, kdo by měl „nějaký problém“. Ale nikoho nevidí a tak si to šine dál po chodníku, míjí dragstors ocelovým zámkem, střežícím úsměv dívky ze zubní pasty, míjí dámy noci a pochůzkáře Franka Leonowiche (48 let, ženatý, 2 děti), stojícího ve vchodu do kadeřnictví. Pochůzkář Leonowich se dívá na Raela tak, jak se na něj dívají všichni policajti, a Rael se snaží tvářit nenápadně. Mezitím v místech, kde se již mlha rozptyluje, leží beránek. Tenhle beránek nemá co do činění ani s Raelem, ani s žádným jiným beránkem-prostě si jen tak leží na Broadwaji.

Více zde: http://vaklaf.vkl.sweb.cz/Lamb_text.htm

Featured Image -- 6987

Podíváme se opět na některé zajímavé indie kapely a při té příležitosti si pustíme slovenskou partičku Walter Schnitzelsson a kanadskou písničkářku Carol Facal aka Caracol zpívající francouzsky. Čekat nás bude i blues (Taj Mahal) a nářez pro motorkáře (Eric Sardinas and Big Motor). O tom, že se dá pop dělat s duší a špičkově řemeslně, vás přesvědčí Craig David.

CARACOLA závěr mého vysílání bude patřit pomalým kouskům. To proto, aby se holky vyspaly a ráno byly fit. K čemu tu pomalou muziku skutečně využijí, je už jen a jen na nich, bude přece pondělí a ne středa… 🙂 Záznam pořadu najdete po vysílání na obvyklém místě na MIXCLOUD, kde jsou uloženy i všechny předešlé relace.

Budu se na vás v pondělí ve francouzském RADIO KAOS CARIBOU těšit, na vaše komentáře na Twitteru i na FB, na vaše vzpomínky, na váš lidský humor a optimismus.

Track List: The Pepik Hipik Show Nr. 007

Num. Artist Title Time
1 Floex Little Devils‘ Tune – #RKC JINGLE – INTRO 00:50
2 The Deaf Im Alive 02:28
3 Hot Action Cop House Of Pain 03:18
4 REEF Set The Record Straight 03:52
5 GREEN DAY Warning 03:41
6 THE OFFSPRING Original Prankster 03:43
7 The Strypes What a Shame 02:24
8 THE WHO Baba O’Riley 04:59
9 Spin Doctors You’ve Got To Believe In Something 04:01
10 Blind Melon Toes Across The Floor 03:07
11 TOM WAITS I Hope That I Don’t Fall In Love With You 03:54
12 David Peel & The Lower East Side The Ballad of New York City / John Lennon – Yoko Ono 04:04
13 Love The Daily Planet 03:28
14 MC5 Rocket Reducer N. 62 (Rama Lama Fa Fa Fa) 05:41
15 Rhinoceros Apricot Brandy 01:59
16 The Doors Five To One 04:25
17 The United States Of America I Won’t Leave My Wooden Wife For You, Sugar 02:30
18 Crosby, Stills, Nash & Young Carry On 04:27
19 GENESIS Back in N.Y.C 05:39
20 EELS Mr. E’s Beautiful Blues 03:58
21 Big Audio Dynamite Rush 03:07
22 Dr. Feelgood Baby Jane 02:56
23 T.REX & Marc Bolan Ride a White Swan 02:15
24 Eric Sardinas and Big Motor Cherry Wine 04:07
25 RAIN TREE CROW Rain Tree Crow – Every Colour You Are 04:46
26 Walter Schnitzelsson – Million Years 04:20
27 Caracol Je Volerai Ton Baiser 03:08
28 Taj Mahal Lovin‘ In My Baby’s Eyes 02:41
29 Narrow Plains I Should’ve Known 03:30
30 Twin Forks Back To You 02:50
31 MOTOPONY God Damn Girl 05:09
32 Craig David Booty Man 03:48
33 Jim Sturgess Girl 01:04
34 Fiona Apple Across The Universe 04:15
35 Coheed And Cambria Always & Never 02:23
36 Floex Little Devils‘ Tune – #RKC JINGLE – OUTRO 00:50

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s