České weby, které Kreml vidí rudě

Polobotky komoušiČeský internet je zaplaven hromadou pro-kremelských „nezávislých zpravodajských webů“, u kterých krom čísla účtu, kam můžete posílat peníze na záchranu světového míru (ruského světa), žádnou jinou pravou adresu nenajdete. Tyto weby opisují jeden od druhého, přebírají články oficiálních hlásných trub Kremlu (SPUTNIK, RUSSIA TODAY atd.) nebo články obdobných propagandistických, konspiračních a dezinformačních webů v zahraničí, které mají stejný problém s dohledatelností vlastníka a autorů článků.

zombie_hand_by_quasilucid-d4bh1jwTo ale českému joudovi, který neprošel procesem mediálního vzdělávání, vůbec nevadí. Hlavní je to, že tady najde články s proti evropskou a proti americkou tématikou. Kdo zažil Rudé právo či Tvorbu z časů reálného socialismu nebo zabloudí na web dnešních českých komančů Haló noviny, toho sloh i texty těchto webů nepřekvapí. Vysvětlovat čitatelům těchto webů, že Putinovo Rusko vynakládá přes deset let obrovské prostředky za účelem zřizování dezinformačních projektů, je marné, nechtějí to slyšet, už si svého nepřítele našli. Nejvíc mne vždy pobaví, když se světová událost znenadání odehraje o víkendu a tyto weby čekají až do pondělka, aby pak uveřejnily článek s pohledem Moskvy. Znamená to snad, že ruský troll má pracovní dobu PO až PÁ a drží tak víkendy a nemá vlastní NEZÁVISLÝ názor?

Srp a kladivoPřed časem se v českém prostoru zjevil projekt TA POLITIKA, kde se parta lidí s pravými jmény, adresami i zaměstnáním vydala zcela zdarma do boje s kremelskou deziformační mašinou. Natočil jsem pro ně dvě audia, abych též přiložil ruku k dílu. Pak je to projekt EVROPSKÉ HODNOTY, který pije krev Zemanovi s celou jeho partou politických cirkusáků. Tady najdete odborné analýzy, statistiky, články, pozvánky na akce i možnost pracovat pro demokracii. Mají svou pravou adresu sídla, lidi s pravými jmény, které lze potkat ve veřejnoprávních médiích, a průhledné financování.

imagesA nedávno jsem zaregistroval projekt Sputnik News – fakta o Rusku. Stutnik? Opravdu se to jmenuje Sputnik? Tady, sakra, něco nehraje! Ale hraje 🙂 Tvůrci tohoto webu jen přistoupili na stejnou hru, jakou hrají pro-kremelské weby, které zneužívají ve své internetové adrese i vlastním názvu názvů webů známějších a zavedených značek. Takže tahle parta lidí se pustila do boje s ruskou propagandou za pomoci stejné taktiky a dělají to dobře. Nakonec, zkuste jim třeba napsat na adresu sídla, na tu, kterou na svých stránkách uvádějí.

Jaké články tu najdete? Jak to říct? Zkrátka texty zde uveřejněné určitě nepsal nikdo s hlavou v zadku mírotvorce Putina. A jak se autor článku podepsal? No, stejně jako například ti z pro-ruského AC24. Chápu, že český jouda bez mediálního vzdělání neocení nuance a humor tvůrců falešného Sputniku. Kdyby to totiž ocenit dokázal, nečetl by a nešířil ty bláboly Parlamentních listů, Protiproudu, AeroNews, FreeGlobe, a dalších rozesíračů české společnosti.

Reklamy

4 thoughts on “České weby, které Kreml vidí rudě

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s