Historie tetování pohledem etnologa

Science Café_B&W_400xXXXScience Café Praha

Science Café Czech Republic je cyklus neformálních debat s úspěšnými českými vědci. Diskusní večery představují vědce a zajímavé výzkumy z různých oblastí lidského bádání. Každý večer tvoří prezentace hostů a debata, v níž se návštěvníci mohou zeptat na cokoliv, co je zajímá. Science Café se koná v Praze 1x měsíčně v kavárně Potrvá. Pořadatelem Science Café v Praze je občanské sdružení Otevíráme. Ve spolupráci s partnery se Science Café konají i v dalších městech ČR.

Historie tetování pohledem etnologa

Hostem březnového Science Café bude etnolog PhDr. et Mgr. Martin Rychlík, PhD. Kdy si první člověk vpravil pod kůži barvící pigment? Jistotu nebudeme mít nikdy, ale každopádně již víme, že tetování provází lidstvo nejméně po dobu 5 300 let. Nejstarším jistým důkazem je mumie alpského Ötziho, který má na těle řadu modravých čárek; dost možná nikoliv z krášlicích, ale z léčivých či magických důvodů.

Etnolog PhDr. et Mgr. Martin Rychlík, PhD.

Přijďte se dozvědět více o etnologickém pohledu na tetování v historii lidstva. Jeden z návštěvníků získá knihu Dějiny čistoty a osobní hygieny z našeho partnerského Nakladatelství Academia. V kavárně bude k dispozici také časopis Vesmír – pro návštěvníky Science Café zdarma. V úterý 11. března 2014 od 19:00 hod., Kavárna Potrvá (Srbská 2, Praha 6, nedaleko Hradčanské), vstupné dobrovolné. Doporučujeme včasný příchod, rezervace nezajišťujeme. Informace pro média: Hana Valentová, hanka@sciencecafe.cz

SlidesLiveSledujte záznamy uplynulých Science Café na SlidesLive.com a SoundCloud.com.

One thought on “Historie tetování pohledem etnologa

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s