Můžeme uměle přeřídit naše biorytmy? Odpoví Helena Illnerová na pražském Science Café

Další pražské Science Café má poetický název: „Osvícený“ spánek, don Quichot a skřivánci a sovy.

Dobrý noční spánek je požehnáním. Jeho nedostatek může být rizikovým faktorem pro vznik metabolických, kardiovaskulárních či nádorových onemocnění.

Únorové Science Café se zaměří na strukturu spánku, jeho řízení biologickými hodinami i tlakem na spánek závislým na době od probuzení, osvětlí, proč někdo je sova a jiný skřivánek, jak a které světlo synchronizuje individuální lidské hodiny s vnějším dnem  a ovlivňuje naši náladu, pozornost, schopnost učení a ospalost a přinese i návod, jak zdravě spát.

tapedeck

Zvukové záznamy přednášek na
SOUNDCLOUD.com

A pozor: Přednesené názory na spánek se nebudou dramaticky rozcházet s moudrostí dona Quichota a jeho služebníka Sancho Panzy.

O tom všem bude vyprávět prof. Helena Illnerová, bývalá předsedkyně Akademie věd ČR, která se zaměřuje na studium biorytmů. V úterý 11. února od 19 hodin v kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6). K události se můžete připojit i na Facebooku.

SlidesLive

Záznam přednášek
cyklu
Science Café PRAHA

A protože prof. Illnerová byla už hostem například brněnského Science Café, nabízíme vám k přečtení starší rozhovor, který pořídila Kristýna Kounková ze Science Café Brno: Základem je pravidelnost a soulad s vnitřními hodinami, říká Helena Illnerová

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s