Huge protests sweep Brazil for second night

Huge protests sweep Brazil for second night

V brazilských ulicích demonstruje nejvíce lidí za posledních dvacet let (ČESKÝ ROZHLAS)

18. června  2013 v 21:31
Tisíce lidí protestovaly v největších brazilských městech. V Riu de Janeiru nespokojenost provázela i hořící auta - Foto:  ReutersV brazilských městech jsou největší demonstrace za posledních dvacet let. Do ulic vyšlo na 250 tisíc lidí Protestují proti stoupajícím cenám v dopravě, ale i proti obrovským výdajům na přípravy mistrovství světa ve fotbale a olympijských her. Fotbalové mistrovství bude v Brazílii za rok, olympiáda za tři roky.

Policie už proti demonstrantům v několika případech použila slzný plyn i gumové projektily, za což sklidila velkou kritiku.

Podnětem k protestům, který všechno spustil, bylo zdražení jízdného v São Paulu. Přestože se nejednalo o zdražení výrazné, pro Brazilce to byla poslední kapka.

Audio: Stáhnout

Lidé se stěžují na neustále rostoucí inflaci, korupci a kritizují také to, že se neúměrně investuje do staveb nových stadionů. Například stadion v hlavním městě vyšel v přepočtu na 15 miliard korun.

V kontrastu k tomu uvádějí lidé situaci ve zdravotnictví, kde prý mnohdy chybí i základní materiál, jako jsou injekční jehly. Stejně tak školství je podle protestujících silně finančně poddimenzované.

Související příspěvky (Český rozhlas):

Lidé se bouří. Není na léky ani školství, ale Brazílie pořádá drahý Pohár FIFA

O domov přišlo kvůli MS ve fotbale a LOH kolem 200 000 Brazilců

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice News. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 thoughts on “Huge protests sweep Brazil for second night

  1. social media is a great tool thanks to the internet mainstream media can not hide things like this from the public. I think as we see more revolutions occur such as egypt syria turkey and brazil we’re seeing a evolution in tactics. For example „the standing man“ in turkey and the greatest possible attempt for peaceful protest in Brasil.
    We are seeing that that revolution is possible we can change our government, and whats more astonishing is that we are seeing that it is possible to do it without pulling a trigger or setting off a bomb

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s