Doc. František Weyda

František Weyda

Entomologie a vědecká digitální fotografie…

František Weyda je absolventem Přírodovědecké fakulty UK v Praze, oboru entomologie. Od roku 1973 pracuje v Entomologickém ústavu AV ČR v Českých Budějovicích, nejprve jako odborný asistent a od roku 1980 jako vědecký pracovník. Jeho hlavním vědeckým zájmem je studium ultrastruktury hmyzu a roztočů. Pracoval také v různých laboratořích v Evropě a USA.

vědwcká fotografie Františka Weydy

Amatérské fotografii se věnuje od roku 1961. Od konce šedesátých let využívá různých technik vědecké fotografie ve výzkumu. Od roku 1993 vyučuje klasickou a digitální fotografii a videotechniky ve dvou kurzech na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. V roce 1998 založil Laboratoř digitálního zobrazování v entomologii, ve které rozpracoval koncepci vědecké digitální fotografie.

Publikuje vědecké fotografie především v domácích a zahraničních vědeckých publikacích, také ve vědeckopopulárních a odborných časopisech. Popularizaci vědy kromě jiného i formou publikování vědeckých fotografií považuje za důležitou součást propagace vědy. Od roku 2001 je členem Rady pro popularizaci vědy AV ČR.

František Weyda | Kouzlo vědecké fotografie

další osobnosti české vědy

tapedeck

František Weyda ve vysílání Českého rozlasu

Další odkazy:

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s